exmed
polski english
Strona główna exmed Artykuły exmed Terapia światłem Piler w Stwardnieniu Rozsianym
telefon507 028 283 telefon biuro@exmed.eu
Artykuły
exmed
Terapia światłem Piler w Stwardnieniu Rozsianym exmed

Terapia światłem Piler w Stwardnieniu Rozsianym.

 

Wieloletnie stosowanie widzialnego światła spolaryzowanego w instytucjach medycznych świata pozwoliło potwierdzić jego terapeutyczna skuteczność w schorzeniach o różnej etiopatogenezie.

Codzienne, systematyczne naświetlanie urządzeniem BIO-V, które emituje światło Piler przynosi efekty lecznicze również w przewlekłej chorobie układu nerwowego.

Dlaczego tak się dzieje?

Wyjaśnię to na podstawie działania tlenku azotu.

Światło Piler wnika w głąb tkanki i rozpoczyna procesy biologiczne i fizjologiczne, które zachodzą pod wpływem tlenku azotu. Ta najważniejsza cząsteczka w organizmie uwalnia się między innymi z śródbłonka naczyń krwionośnych, komórek nerwowych mózgu. Następnym ważnym ośrodkiem produkcji tlenku azotu w organizmie są białe ciałka krwi, które produkują tlenek azotu w ogromnych ilościach, zdolnych skutecznie zwalczać bakterie wirusy oraz pasożyty. W rejonie mózgu tlenek azotu jest wytwarzany w ośrodkach związanych z procesami zapamiętywania, uczenia się, czyli pełni funkcję neuromodulatora. Natomiast z śródbłonka naczyń krwionośnych przenika przez membrany i wysyła konkretne sygnały biologiczne, które regulują aktywność komórek.

Prof. Louis Ignarro, odkrywca tlenku azotu dostał nagrodę Nobla w 1998 roku w dziedzinie medycyny. Doszedł do wniosku, że różnica między zdrowiem a chorobą jest funkcją poziomu tlenku azotu w organizmie. Tlenek azotu jest niezwykle skuteczną cząsteczka sygnalizującą, działającą w układach sercowo -naczyniowym, nerwowym, wysyła sygnały do wszystkich narządów wewnętrznych.

Tlenek azotu jest w sam sobie potencjalnym przeciwutleniaczem, zdolnym zwalczać destrukcyjne skutki działania wolnych rodników. Wyszukuje wolne rodniki, wchodzi z nimi w reakcje a następnie je neutralizuje.

 

Przebieg terapii w S.M.:

  • naświetlamy falą typu Piler: skroń prawą 4 minuty, skroń lewą 4 minuty, „trzecie oko” 4 minuty,

  • naświetlamy falą typu Piler: uszy po 4 minuty, oczy po 3 minuty,

  • naświetlamy falą typu Piler: splot słoneczny 4 minuty, GRP6, który znajduje się 2 cm poniżej pępka, działanie korzystne na układ moczowo -płciowy: też po 4 minuty

Zastosujemy kolor żółty.

Naświetlamy falą typu Piler mięśnie objęte niedowładem spastycznym w połowie przebiegu mięśnia po 5 minut: kolor niebieski. Naświetlamy 2x dziennie do uzyskania efektów leczniczych, następnie terapia przebiega 1x dziennie.

Istnieją dane świadczące, że terapia światłem Piler, łagodzi objawy, spowalnia postęp choroby. Zabiegi światłem spolaryzowanym liniowo pomagają w utrzymaniu siły mięśniowej, co z kolei pomaga w dojściu do sprawności w chodzie i zapobiega niektórym powikłaniom.

Zalecana terapia urządzeniem BIO-V na układ odpornościowy działa hamująco lub pobudzająco, co jest niezwykle ważne w S.M. Można powiedzieć, że wiązka niskoenergetycznego, spolaryzowanego promieniowania działa immunoregulująco w zależności od stanu układu, stymulująco lub supresyjnie.

Z całą odpowiedzialnością pragnę przekazać, że naświetlanie urządzeniem BIO-V daje efekty lecznicze, jest bardzo skuteczne i nie ma żadnych ubocznych działań.

 

 

Kraków 07.06.2013. Halina Mirkiewicz-Fila

Konsultant medyczny

Strona główna | Produkty | Praca | Artykuły | Kontakt

poczta Logowanie do poczty

E-zadowolenie